Czy warto korzystać z dezynfekcji? Jak najbardziej

Informacje

Dodany: 2020-03-26
Kategoria: Dezynfekcja

Tagi dla artykułu
Czy warto korzystać z dezynfekcji? Jak najbardziej

Czy warto korzystać z dezynfekcji? Jak najbardziej! Nadmierne używanie płynów dezynfekcyjnych na bazie alkoholu do rąk i ogólnie skóry może powodować silne podrażnienie, przesuszenie i w konsekwencji pękanie naskórka i krwawienie. Skóra dzieci jest wyjątkowo delikatna oraz podatna na przesuszenie i pękanie. Dezynfekcja kuchni nie powinna ograniczać się tylko do powierzchni roboczych oraz narzędzi - równie istotne jest dbanie o podłogi. Sanosil S010 / S015 to aerozolowe środki dezynfekujące idealnie nadające się do dezynfekcji wstępnie oczyszczonych powierzchni za pomocą zimnego zamgławiacza. Spółka DDD Poznań zadeklarowała, że jest gotowa nieodpłatnie wyprodukować i przekazać na rzecz urzędu produkty przeznaczone do czyszczenia powierzchni oraz dezynfekcji rąk. Zwykle w kontekście koronawirusa najpierw polecane jest rzeczywiście mycie rąk. Mycie z użyciem alkoholu o zbyt dużym stężeniu, może uszkodzić smartfona, ale Apple po latach przyznało, że używanie chusteczek dezynfekujących oraz izopropanolu o stężeniu do 70 proc. Ponadto mycie rąk jest najlepszym sposobem, aby zarówno zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, jak i by zapobiec zachorowaniu.

Dezynfekcja rąk wg. PN-EN 1500:2002. Działanie wirusobójcze PN-EN 14476:2007; Działanie bakteriobójcze wg. Aby dezynfekcja była skuteczna, alkohol musi przedostać się przez błonę komórkową do wnętrza wirusa i tam zakończyć tę walkę. Alkohol będzie przechodził przez ścianę komórkową tego organizmu we wszystkich kierunkach, koagulując białko bezpośrednio w ścianie komórkowej, która ten wirus buduje. Pierścień skoagulowanego białka stworzy warstwę ochronna wnętrza tego organizmu i uniemożliwi wnikanie alkoholu do wnętrza komórki i dalsze niszczenie. Natomiast jeśli jednokomórkowy organizm - wirus spotka się z 70-procentowym roztworem alkoholu w wodzie, rozcieńczony alkohol również rozpocznie koagulację białka, ale wolniej, umożliwiając w te sposób jednoczesne przenikanie części wody i alkoholu przez całą ścianę komórkową do wnętrza organizmu. Alkohol rozcieńczony odparowuje wolniej, przez co dłużej może niszczyć wirusa, a ponadto siła jego działania jest idealna względem niszczenia zarówno powierzchniowej warstwy wirusa, jak i jego wnętrza. Cif Power & Shine Antybakteryjny (Unilever) - płyn zwalczanie os poznań z dozownikiem typu atomizer do dezynfekcji powierzchni/urządzeń mających jak i niemających bezpośredniego kontaktu z żywnością. 4. Materiały do dezynfekcji winny być dostarczone w terminie umożliwiającym rozpoczęcie świadczenia usługi zgodnie z przyjętym zobowiązaniem.

Szukasz kompleksowej usługi dezynfekcji pomieszczeń? 70-procentowy roztwór alkoholu w wodzie jest idealnym układem chemicznym do dezynfekcji. W domach posiadamy także spirytus salicylowy, czyli roztwór kwasu salicylowego w wodzie i etanolu (zawartość alkoholu ok. Aktywność antybakteryjna kwasu cytrynowego jest podobna do aktywności kwasu jabłkowego, którego nie znajdziemy w kuchni w czystej postaci, ale jest obecny w occie jabłkowym obok kwasu octowego, który zamyka naszą listę domowych środków dezynfekujących. W kuchni często znajdziemy także kwasek cytrynowy, który ma właściwości antybakteryjne. Zdecydowanie warto wykorzystać w tym celu wodę utlenioną, której właściwości odkażających nie trzeba nikomu tłumaczyć. Podsumowując, możemy wykorzystać takie produkty jak: alkohole, denaturat, kwas cytrynowy, ocet jabłkowy, ocet zwykły czy też wodę utlenioną. Zapewnić, aby pomieszczenia były czyste i higieniczne: powierzchnie dotykowe takie jak: biurka, stoły, klamki, włączniki światła, poręcze i inne przedmioty (np. telefony, klawiatury, terminale płatnicze), a także wyposażenia magazynów oraz urządzenia do przemieszczania wewnętrznego towarów muszą być regularnie wycierane środkiem dezynfekującym lub przecierane wodą z detergentem; wszystkie obszary często używane, takie jak toalety, pomieszczenia wspólne, powinny być regularnie i starannie sprzątane z użyciem wody z detergentem.

Top