Urlop

img

Nazwa wsi choć brzmi zabawnie nie pochodzi od bielizny jak mogło by się wydawać. Pewien stary gawędziarz, swego czasu opowiedział nam jak powstała nazwa obu miejscowości. Niedaleko Trójmiasta i kurortów wypoczynkowych w małej miejscowości Sławutowo, która leży na obrzeżach Puszczy Darżlubskiej jest miejsce szczególne „Osada Sławutowo”. Poproszę Michała by poskładał jakąś fajną legendę o miejscowości Czartołomie. Na naszym blogu znajdziecie legendę opowiadającą o budowniczych kręgów. Z Brus już tylko kawałek do niesamowitego i bardzo tajemniczego miejsca - Kamiennych Kręgów w Odrach. Na wschód od niego leży kolejna, młoda dzielnica Chojnic - Chojniczki, a kawałek dalej wioska o niesamowitej nazwie Czartołomie. Na południe od Czartołomia, tuż na skraju Borów Tucholskich leży miejscowość Klosnowo z niezwykłym zabytkiem o początkowo niewiele mówiącej nazwie - Wyłuszczarnia nasion. Miejscowość leży na styku dwóch jezior, wspomnianego wcześniej Charzykowskiego i Karsińskiego. Jeżeli szukacie odludzia i prawdziwej samotności proponuję miejscowość Kopernica lub Łukomie. Brusy zasłynęły podczas II Wojny Światowej w niezwykle silnego oporu przeciwko okupantom.

Czy myślałeś kiedyś, aby żyć podczas wakacji jak jeden z rodowitych mieszkańców okolicy? Jednak mimo tego udogodnienia, aby objechać i zobaczyć jak najwięcej najlepiej wygospodarować sobie tydzień przeznaczony tylko na Roztocze. Klienci zainteresowani sadzeniem lasu, dostarczają do zakładu takiego jak ten w Klosnowie, szyszki zebrane w lasach, otaczających teren przeznaczony na zalesienie. Co więcej, przez ostatnie lata koszty wczasów w górach unormowały się - nawet w tak popularnych kompleksach, jak Czarna Góra. Wokół zmian w Kodeksie pracy dotyczącym urlopów wypoczynkowych przez ostatnie dwa lata było dużo zamieszania - pojawiła się nawet koncepcja, by nie wykorzystany w terminie urlop przepadał, ewentualnie był opłacany wirtualnymi pieniędzmi (wirtualnymi, bo księgowanymi na specjalnym koncie, z którego byłyby wypłacane tylko w ściśle określonych przypadkach - np. za czas przestoju), chyba że wcześniej był zapisany w planie urlopów, a pracownik nie wykorzystał go z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Dla wielu osób urlop bez odwiedzenia ulubionych gór jest urlopem straconym.

Urlop na żądanie płatny jest więc na identycznych zasadach, jak wypoczynkowy. Potem jest jezioro Płęsno, Łąckie i piękne, leżące niemal w środku Borów Tucholskich, jezioro Dybrzk… nie ja też nie wiem jak tą nazwę prawidłowo wymówić. Magda i przyjaciele obecni na weselu też uważają że to bardzo ładne miejsce. Bardzo miłe wspomnienie i bardzo przyjemne miejsce. Wyłuszczarnia Nasion w Klosnowie została założona przez Niemców w roku 1913. Była największym i najnowocześniejszym zakładem tego typu w Europie. To tam właśnie Magdusia została moją żoną, wiecie… od teraz i na zawsze. Kaszubskim sprytem wymyślono więc, że można taki brzeg jeziora wzmocnić za pomocą plecionki wykonanej z korzeni sosnowych. Jeszcze raz polecam wyprawę kajakiem przez okoliczne jeziora i rzekę Brdę. W okolicy działała, znienawidzona przez Niemców, Tajna Organizacja Wojskowa Gryf Pomorski. Aby nie było za łatwo, hodowla taka musi powstać z nasion drzew rosnących w okolicy. Trzeba się jednak liczyć z tym, że te mniej wymagające są jednocześnie bardziej oblegane.

  • Cały czas fotowoltaika wiatrak Cały czas fotowoltaika wiatrak
  • CLENBUTEROL  Kup Teraz Sklep Online Z Niskimi Cenami CLENBUTEROL Kup Teraz Sklep Online Z Niskimi Cenami
  • Farby epoksydowe i podkłady epoksydowe sklep Farby epoksydowe i podkłady epoksydowe sklep
  • Geodezja i Geodeta Jaworzno Jednak ze względu Geodezja i Geodeta Jaworzno Jednak ze względu
  • Jakie felgi do Audi TT? Felgi Jakie felgi do Audi TT? Felgi
Top